• Budynki DPS położone są na działce o powierzchni 1,38 ha usytuowanej na północnym obrzeżu miasta Raciborza u zbiegu rzeki Odry i kanału Ulgi. Od północy działka ograniczona jest ulicą Grzonki, od wschodu ulicą Rudzką, na której w odległości 100 metrów od budynku znajdują się przystanki komunikacji autobusowej.  Teren wokół Domu jest płaski, ogrodzony, przystosowany do celów rekreacyjnych, z bogatą szatą zieleni.

  line2

   

 • Budynki DPS są pozbawione barier architektonicznych, posiadają dźwigi osobowe przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz są wyposażone w system alarmowo-przeciwpożarowy i instalację przyzywową.

  line2

   

 • Pokoje mieszkalne w Naszym Domu spełniają standard określony dla tego typu placówek, są wyposażone w odpowiednie meble i sprzęty, ale również istnieje możliwość posiadania własnego wyposażenia. Zapewniamy pokoje jednoosobowe lub dwuosobowe.

  line2

   

 • Ponadto mieszkańcy DPS „Złota Jesień” mogą korzystać z  jadalni, gabinetów doraźnej pomocy medycznej, pomieszczeń do terapii, pomieszczeń do rehabilitacji, kuchenek na piętrach, kaplicy, świetlicy, kawiarenki z biblioteką oraz gabinetu fryzjerskiego i kosmetycznego.

  line2

   

 • Na potrzeby odwiedzających mamy przygotowane pokoje gościnne.

  line2

   

 • Zapewniamy 4 posiłki dziennie, a w trosce o zdrowie naszych podopiecznych zapewniamy też żywienie dietetyczne zgodnie z zaleceniami lekarskimi. Posiłki wydawane są w ustalonych godzinach na jadalni lub przynoszone do pokoju. Stale dostępne są napoje i przekąski.

  line2

   

 • Dom zapewnia pranie odzieży podopiecznych, a także w miarę potrzeb, pomoc w utrzymaniu czystości w pokojach.

  line2

   

 • W ramach terapii zajęciowej mieszkańcy mogą korzystać z następujących form aktywności: biblioterapia, prace manualne, gry intelektualne, oglądanie TV/Video, zespół wokalny, grupa teatralna, grupa rozwoju osobistego lub spotkania o tematyce religijnej, muzykoterapia.

  line2

   

 •  Opiekę duszpasterską sprawują księża z parafii Św. Jana Chrzciciela  w Raciborzu udzielając sakramentów i odprawiając nabożeństwa i msze święte we wtorki, piątki, niedziele i święta.

  line2

   

 • Mieszkańcy mają możliwość kontaktu z psychologiem, lekarzem pierwszego kontaktu, lekarzem psychiatrą oraz chirurgiem na terenie placówki. Dom również zapewnia dowóz mieszkańców do placówek służby zdrowia w celu konsultacji medycznych.

  line2

   

 • W DPS „Złota Jesień”  prowadzona jest kompleksowa rehabilitacja obejmująca zabiegi fizykalne, gimnastykę indywidualną i grupową prowadzoną na sali gimnastycznej oraz przyłóżkową. Fizykoterapia obejmuje następujące zabiegi: światłolecznictwo,  laseroterapię, magnetoterapię, elektroterapię, krioterapię i  hydroterapię oraz inhalacje i masaże. Zabiegi fizykalne wykonywane są w gabinetach zabiegowych lub w razie potrzeby przy łóżku chorego.
Napisano Kwiecień 4th, 2013

Strona wykorzystuje mechanizmy cookies. Korzystając z witryny akceptujesz fakt umieszczenia ich w Twoim urządzeniu. Więcej w "Polityce prywatności"

Złota Jesień

Dom Pomocy Społecznej w Raciborzu