Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

ul. Grzonki 1, 47-400 Racibórz
centrala: 32 415 31 36, 32 415 86 89

sekretariat: tel/ fax: 32 415 20 01
e-mail: sekretariat@zlota-jesien-dps.pl

1 | 2 | 3 | 4

środa 1 grudzień 2021
Dostosuj:

Nasza mieszkanka Pani Agnieszka Potyka obchodzi 19.11.2021 setne urodziny. Z tej okazji zaproszeni goście zebrali się, aby pogratulować takiego wyjątkowego jubileuszu. Uczczono  ten dzień Mszą Świętą prowadzoną przez ks. proboszcza tutejszej parafii Jerzego Hetmańczyka w celebracji z ks. proboszczem Marcinem Szaboniem z parafii w Turzu.

Po mszy zorganizowano uroczyste spotkanie, w który wzięli udział  przedstawiciele władz Powiatu Raciboskiego, Miasta Kuźnia Raciborska i  Miasta Racibórz, rodzina Jubilatki, a także przedstawiciele parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turzu.  Pan Starosta Grzegorz Swoboda, zastępca burmistrza Kuźni Raciborskiej - Sylwia Brzezicka - Tesarczyk i Prezydent Miasta - Dariusz Polowy złożyli na ręce p. Agnieszki kwiaty i listy gratulacyjne.

Dostosuj:

W związku z ogólnopolską, rosnącą liczbą zakażeń oraz zachorowań na COVID-19 Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” wprowadza możliwość odwiedzin Mieszkańców Domu wyłącznie po wcześniejszym umówieniu spotkania. Odwiedziny prosimy planować w godzinach od 9:00 – 17:00.

W celu umówienia spotkania prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikiem socjalnym Domu – tel. 32 415 31 36 wew. 307, 316.

Wszystkie dodatkowe informacje istotne dla odwiedzających zostaną przekazane przez pracownika podczas rozmowy telefonicznej.

Dostosuj:

Listopad to czas zadumy i refleksji, w którym odwiedza się groby bliskich i znajomych. Z tej też okazji mieszkańcy Naszego domu odwiedzili groby zmarłych współmieszkańców. Wśród wspomnień o Tych których już nie ma między nami, zostały zapalone znicze i  odmówiono modlitwę.

 

Dostosuj:

 Moc życzeń z okazji Dnia Seniora

Z okazji Dnia Seniora w naszym Domu odbył się uroczysty koncert zaprzyjaźnionego chóru „Echo”.

Przy akompaniamencie akordeonu i skrzypiec mieszkańcy wysłuchali piosenek niosących radość, energię i wspomnienia. Chórzyści swoim entuzjazmem, radością życia i żywotnością stworzyli radosną atmosferę, która udzielała się naszym mieszkańcom. Nie zabrakło też autorskich wierszy naszych mieszkańców.

Dostosuj:

Jesienne spotkanie z poezją

24 września w kawiarni naszego Domu odbyło się Jesienne spotkanie z poezją. Wiersze recytowane przez mieszkańców i terapeutów, były przeplecione znanymi utworami muzycznymi, tj. „Mimozami jesień się zaczyna” -  Czesława Niemena, „Goniąc kormorany” -  Piotra Szczepaniaka czy „Walc złotej jesieni” -  Wojciecha Kilara.

Dostosuj:

Projekt „Wsi spokojna, wsi wesoła”

Mieszkańcy DPS „Złota Jesień” w Raciborzu mieli możliwość uczestniczyć w finale projektu pod tytułem „Wsi spokojna, wsi wesoła”. Projekt ten był  realizowany na przestrzeni kilku miesięcy, podczas których mieszkańcy wraz z terapeutami przygotowywali prace plastyczne i rekwizyty związane ze wsią polską. Mieszkańcy bardzo chętnie opowiadali o swoich życiu na wsi i wspominali lata swojej młodości.

Podsumowaniem całego projektu była biesiada wiejska dnia 30 sierpnia b.r, której towarzyszyła wesoła muzyka, wspólne śpiewanie, konkursy,  zabawy i poczęstunek. Cała impreza miała charakter zabawowy, było bardzo wesoło, energicznie  i radośnie.

Dostosuj:

19 sierpnia 2021r. mieszkańcy DPS Złota Jesień spędzili czas wolny na świeżym powietrzu podczas wycieczki do Ośrodka Wypoczynkowego w Olzie. Ośrodek położony jest w malowniczym miejscu nad jeziorem, wśród zieleni, która pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Pensjonariusze mogli nacieszyć oczy pięknymi widokami, porozmawiać, pożartować i skosztować przekąski z małej  gastronomii  . Znaleźli się również chętni do kąpieli w ciepłym jeziorze. Przyjemny dzień zakończono wspólnym śpiewaniem.

Dostosuj:

Podziękowanie Radzie Mieszkańców

W dniu 8 lipca 2021 roku nastąpiło uroczyste podziękowanie ustępującej Radzie Mieszkańców – Przewodniczącemu Panu Eugeniuszowi Martynusowi oraz Wiceprzewodniczącej Pani Eugenii Wyglenda,  którzy przez wiele lat z troską i zaangażowaniem działali na rzecz dobra wspólnego w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu. Dziękujemy.

Dostosuj:

Wycieczka do Tężni w Radlinie

W okresie letnim mieszkańcy DPS „Złota Jesień” mają możliwość wyjazdu do Tężni solankowej w Radlinie. Inhalacja solankowa w tężni służy zdrowej regeneracji organizmu, dzięki powstawaniu tzw. mikroklimatu, z którym spotykamy się np. nad morzem.

Mieszkańcy bardzo lubią takie wyjazdy, które oprócz walorów zdrowotnych dają również możliwość spotkania innych ludzi, integracji społecznej i atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego w pięknym otoczeniu.

Dostosuj:

Letni koncert chóru

Początkiem sierpnia na terenie naszego Domu odbył się Letni koncert z repertuarem piosenek wakacyjnych. Chór DPS „Złota Jesień”  przy akompaniamencie akordeonu przypomniał naszym mieszkańcom  znane piosenki ich młodości. To był dobry czas, w którym można było wspólnie pośpiewać i powspominać. Mimo, iż pogoda w tym dniu spłatała nam figla i cały dzień padał deszcz, powodując niemożność  koncertowania  w naszym ogrodzie – koncert udał się wyśmienicie. Dziękujemy wszystkim  za udział w wydarzeniu.

Dostosuj:

Informacja o realizacji projektu

pt.: ŚLĄSKIE POMAGA

Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu  informuje, że współrealizuje projekt pt.: ŚLĄSKIE POMAGA, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020, Poddziałanie 9.2.8., realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.

Dostosuj:

Fryzjerzy męscy w DPS „Złota Jesień”

Do Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” przyjechali fryzjerzy -  wychowankowie Zakładu Poprawczego w Raciborzu, którzy w ramach współpracy wykonali męskie strzyżenie naszym mieszkańcom. Zespół fryzjerów  „Męskie zacięcie” doskonalił  swoje umiejętności zawodowe i wykonywał modne strzyżenie. Serdecznie dziękujemy za podjętą inicjatywę  Dyrekcji Zakładu Poprawczego a młodym fryzjerom za ich pracę i zaangażowanie  na rzecz Mieszkańców Domu.

Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

ul. Grzonki 1, 47-400 Racibórz
centrala: 32 415 31 36, 32 415 86 89

sekretariat: tel/ fax: 32 415 20 01
e-mail: sekretariat@zlota-jesien-dps.pl

Kierownictwo

Dyrektor DPS ” Złota Jesień”
mgr Małgorzata Krawczyńska
tel. 32 415 20 01

Strony obsługiwane są przez sekretariat w dni robocze w godzinach od 7.00 – 15.00.