Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

ul. Grzonki 1, 47-400 Racibórz
centrala: 32 415 31 36, 32 415 86 89

sekretariat: tel/ fax: 32 415 20 01
e-mail: sekretariat@zlota-jesien-dps.pl

1 | 2 | 3 | 4

wtorek 26 wrzesień 2023
Dostosuj:

Dnia 27 czerwca 2023 roku z okazji Święta Matki Bożej Nieustającej pomocy obchodziliśmy Uroczystość Odpustową w kaplicy naszego Domu. Po uroczystej Mszy mieszkańcy mieli możliwość wybrać się na "kram" odpustowy.

Dostosuj:

Nasi mieszkańcy gościli w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach na festynie pt. "Sielskie Lato". Była to dobra okazja do integracji z mieszkańcami z zaprzyjaźnionych DPSów. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie i wspólną zabawę.

Dostosuj:

22 czerwiec z okazji Powitania Lata odbył się długo wyczekiwany grill w ogrodzie naszego Domu. Jak widać wszystkim dopisywały dobre humory.

Dostosuj:

Zakończenie Innowacji Pedagogicznej z ZSP nr 10 w Raciborzu

Współpraca Domu Pomocy Społecznej „ Złota Jesień” z Zespołem Szkół Specjalnych nr 10 w Raciborzu w ramach Innowacji Pedagogicznej „Ja pomagam Tobie, Ty pomagasz mi – dwa pokolenia, jeden cel” rozpoczęła się  jesienią 2022. Celem spotkań była współpraca i integracja środowiska senioralnego z dziećmi niepełnosprawnymi, umiejętność bycia otwartym na potrzeby drugiego człowieka, chęć niesienia pomocy innym ludziom. Poprzez różne zajęcia i warsztaty uczniowie oraz mieszkańcy DPS „Złota Jesień” miały okazję poznać się, przełamać bariery i stereotypy, a także dobrze się bawić.

Dostosuj:

W dniu 15 czerwca 2023 roku mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” wzięli udział w XIX Spartakiadzie Domów Pomocy Społecznej pod hasłem „Aktywnie znaczy zdrowo” zorganizowanej przez Dom Pomocy Społecznej Caritas Diecezji Gliwickiej w Wiśniczach. Spartakiada odbywa się cyklicznie raz w roku, jako inicjatywa integrująca domy pomocy społecznej z województwa śląskiego. Organizatorem spotkania jest ten dom, który był zwycięzcą wcześniejszych rozgrywek. 

Dostosuj:

Dnia 6 czerwca 2023 roku odbyły się wybory do Rady Mieszkańców naszego Domu. Głosowanie na kandydatów  odbyło się zgodnie z Regulaminem  Samorządu  Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu. Mieszkańcy otrzymali karty do głosowania  i  wybierali swoich przedstawicieli.

Dostosuj:

W sobotę 3 czerwca odbył się Festyn Rodzinny z okazji Jubileuszu 40 lecia powstania Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu. Jest to pierwsze większe wydarzenie, które rozpoczyna cykl imprez poświęconych tejże uroczystości. Festyn Rodzinny został zorganizowany z myślą o mieszkańcach i ich rodzinach, by wspólnie uczcić ten wyjątkowy czas.

Dostosuj:

Dzień Matki i Ojca obchodziliśmy 26 maja w świetlicy naszego Domu. Imprezie towarzyszyły wiersze czytane przez mieszkańców przeplatane sentymentalną, piękną muzyką.

Mieszkańcy mieli możliwość przy aromatycznej kawie i kolorowych ciasteczkach powspominać swoich rodziców oraz czasy, w których sami opiekowali się swoimi dziećmi.

Dostosuj:

Spotkanie autorskie z Moniką Fibic – autorką książki „ Zrozumieć Śląsk” odbyło się 23 maja w Domu Pomocy Społecznej  „Złota Jesień” w Raciborzu. Wydarzenie to było okazją, aby spotkać się z autorką publikacji, posłuchać o kulisach powstania książki, a przede wszystkim wsłuchać się w historię Śląska. Mieszkańcy DPS licznie przybyli na to spotkanie.

Dostosuj:

Dostosuj:

Dnia 27 kwietnia odbyło się spotkanie kończące kadencję Rady Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu, która była wybrana na lata 2021 – 2023. Podczas spotkania Pani Dyrektor podziękowała za współpracę wszystkim członkom Rady, wręczyła podziękowania za ich za zaangażowanie. Ponadto podsumowano działalność Rady, odczytano protokół i ustalono nowy termin wyborów.

Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

ul. Grzonki 1, 47-400 Racibórz
centrala: 32 415 31 36, 32 415 86 89

sekretariat: tel/ fax: 32 415 20 01
e-mail: sekretariat@zlota-jesien-dps.pl

Kierownictwo

Dyrektor DPS ” Złota Jesień”
mgr Małgorzata Krawczyńska
tel. 32 415 20 01

Strony obsługiwane są przez sekretariat w dni robocze w godzinach od 7.00 – 15.00.