Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

ul. Grzonki 1, 47-400 Racibórz
centrala: 32 415 31 36, 32 415 86 89

sekretariat: tel/ fax: 32 415 20 01
e-mail: sekretariat@zlota-jesien-dps.pl

1 | 2 | 3 | 4

wtorek 5 marzec 2024
Dostosuj:

W połowie lutego mieliśmy  przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim i wystawie fotograficznej pana Jerzego Kawuloka, który pochodzi z Czernicy i jest synem jednej z naszych mieszkanek.  Pan Jurek od 1980 roku zajmuje się amatorsko fotografią i realizuje różnego rodzaju projekty i wystawy. We wrześniu ubiegłego roku wykonał sesję zdjęciową z udziałem naszych mieszkańców chcąc pokazać, że pomimo lat człowiek nadal może być aktywny i twóryczy, a także jeśli zdrowie na to pozwala realizować swoje pasje.

Dostosuj:

Uroczysta Msza Święta z okazji XXXII Światowego Dnia Chorych została odprawiona w kaplicy naszego Domu. Mieszkańcy zgromadzeni z kaplicy, a także Ci, którzy przebywają w pokojach otrzymali Sakrament Namaszczenia Chorych i specjalne błogosławieństwo. Dziękujemy serdecznie za piękną uroczystość.  

Dostosuj:

Tłusty Czwartek upłynął nam na przygotowywaniu pysznych pączków, faworków i oponek.

Dostosuj:

Za nami Zabawa Karnawałowa, którą uświetnił zespół muzyczny Pompa Band. Dla naszych mieszkańców był to czas świetnej zabawy, nie zabrakło konkursów i życzeń noworocznych,  złożonych przez Panią Dyrektor. Utwory muzyczne porywały do tańca, a atmosfera była bardzo przyjazna i serdeczna.

Click to enlarge image 01_Zabawa_Karnawalowa_2024.jpg

Dostosuj:

Jak co roku, na początku stycznia mieliśmy przyjemność gościć Chór Męski Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu, który wystąpił z pięknymi kolędami. Nasi seniorzy byli bardzo poruszeni tym występem, cieszyli się, że mieli możliwość wysłuchania koncertu niosącego radość i nadzieję.

Dostosuj:

Nasi mieszkańcy zostali zaproszeni na Bal karnawałowy 4.01.2024 do Domu Pomocy Społecznej "Opoka" w Gliwicach. Wszyscy dobrze się bawili przy muzyce biesiadnej, a wesoła atmosfera udzielała się wszystkim uczestnikom zabawy. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie.

 

Dostosuj:

Ostatnie dni roku to w naszym Domu czas podsumowań i wspomnień. Z końcem grudnia mieszkańcy mieli okazję pożegnać odchodzący 2023 rok, a także przypomnieć sobie jak wiele różnych  imprez i wydarzeń kulturalnych odbyło się na przestrzeni minionego roku w naszej placówce. Z tej okazji mieszkańcy zobaczyli kilka filmów, które zostały nakręcone z okazji 40 lecia powstania naszej placówki, by ponownie przeżyć ten wyjątkowy i radosny czas festynów, pikników i spotkań w gronie najbliższych.

Dostosuj:

Święta Bożego Narodzenia to bardzo wyczekiwany czas przez naszych mieszkańców, pełen radości i życzliwości. Uroczyste spotkanie wigilijne odbyło się w jadalni naszego Domu, na które zostali zaproszeni goście i księża z parafii Jana Chrzciciela w Raciborzu. Ksiądz Proboszcz Jerzy Hetmańczyk pobłogosławił wszystkich, a pani Dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również łamania się opłatkiem, który jest bardzo wzruszającym momentem każdej naszej Wigilii. Na naszych mieszkańców i przybyłych gości czekały tradycyjne, pyszne potrawy przygotowane przez naszą kuchnię.

Dostosuj:

Studentki z Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu wraz z Panią dr Gabrielą Kryk przybyły do naszego Domu  18 grudnia b.r., z przepięknym montażem słowno - muzycznym, opartym na tradycyjnych polskich kolędach.

Dostosuj:

Dziękujemy uczniom z klasy 4 z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rzuchowie za przygotowanie dla naszych mieszkańców pięknych prezentów świątecznych. Jesteśmy wdzięczni za uwrażliwianie dzieci na potrzeby osób starszych, a także uczenie empatii i bezinteresowności na rzecz drugiego człowieka.

Dostosuj:

Ho,Ho,Ho Święty Mikołaj przybył do naszych mieszkańców i wszystkich obdarował smacznymi prezentami.

Dostosuj:

Ja co roku odbyło się spotkanie Barbórkowe z emerytowanymi górnikami oraz solenizantkami o imieniu Barbara. Czas ten upłynął w przyjaznej atmosferze, mieszkańcy wspominali pracę w kopalni, opowiadając o różnych wydarzeniach z ich życia zawodowego.

Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

ul. Grzonki 1, 47-400 Racibórz
centrala: 32 415 31 36, 32 415 86 89

sekretariat: tel/ fax: 32 415 20 01
e-mail: sekretariat@zlota-jesien-dps.pl

Kierownictwo

Dyrektor DPS ” Złota Jesień”
mgr Małgorzata Krawczyńska
tel. 32 415 20 01

Strony obsługiwane są przez sekretariat w dni robocze w godzinach od 7.00 – 15.00.