Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

ul. Grzonki 1, 47-400 Racibórz
centrala: 32 415 31 36, 32 415 86 89

sekretariat: tel/ fax: 32 415 20 01
e-mail: sekretariat@zlota-jesien-dps.pl

1 | 2 | 3 | 4

środa 19 czerwiec 2024
Dostosuj:

W sobotę 8 czerwca w Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień” w Raciborzu odbyła się trzecia edycja Festynu Rodzinnego, na który zaproszone zostały rodziny i bliscy mieszkańców „Złotej Jesieni”. Wśród gości byli również przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Raciborskiego – Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego - Marek Kurpis, Przewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego - Tomasz Cofała, Przewodniczący Komisji Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Powiatu Raciborskiego - Adrian Plura, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Raciborzu - Henryk Hildebrand.

Dostosuj:

W dniu 11 czerwca br. w naszym Domu obchodziliśmy uroczysty jubileusz setnych urodzin naszej wieloletniej mieszkanki Pani Marii Obuchowskiej. Ta wyjątkowa uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji solenizantki. W tym dniu Pani Marii towarzyszyła najbliższa rodzina, przyjaciele oraz mieszkańcy i pracownicy Domu Pomocy Społecznej „Złota Jesień”.

Dostosuj:

Obchody Dnia Matki w naszym Domu spędziliśmy w  towarzystwie zespół  "Rzuchowianki".  Zespół wyśpiewał dla nas piękne piosenki o matkach, ich miłości, oddaniu i nie tylko.  Był to czas pełen radości . Wspólne śpiewanie zawsze rozwesela i dodaję energii  naszych seniorów. Dziękujemy serdecznie za to spotkanie.

Dostosuj:

Komenda Powiatowa Policji wspólnie z DPS "Złota Jesień" zorganizowała spotkanie z pracownikami naszej placówki. Wizyta miała na celu omówienie kwestii związanych z bezpieczeństwiem podopiecznych, a także personelu w trakcie wykonywania obowiązków pracowniczych. Dziękujemy serdecznie za to spotkanie.

Dostosuj:

Z okazji Dnia Dobrego Słowa uczniowie raciborskiego "Mechanika" ponownie odwiedzili naszych mieszkańców. Przynieśli ze sobą piękne kwiaty z miłą dedykacją. Była to okazja do spotkania się przy stole i budowania relacji międzypokoleniowych. Bardzo dziękujmy!

Dostosuj:
W naszym Domu zostały zorganizowane warsztaty z sadzenia kwiatów – „Zielony DPS” z młodzieżą, która przybyła do nas ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu. Uczniowie z klasy 7b pomagali naszym seniorom w pracach związanych z sadzeniem i przesadzeniem kwiatów .

Dostosuj:

Jak co roku w naszym Domu odbyły się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Nie zabrakło pięknych wierszy patriotycznych recytowanych przez naszych Mieszkańców, a także pieśni bliskich sercu każdego Polaka odśpiewanych przez nasz Chór „Złota Jesień” przy akompaniamencie akordeonu. Mieszkańcy mogli też obejrzeć prezentację multimedialną, która nakreślała tło historyczne tamtych czasów.

Dostosuj:

Z okazji Dnia Ziemi odbyły się w naszym Domu  EKO warsztaty, podczas których wspólnie z mieszkańcami tworzyliśmy gry i pomoce dydaktyczne z wykorzystaniem materiałów z recyklingu. Nasi mieszkańcy byli zaskoczeni tym, że można z niepotrzebnych rzeczy stworzyć coś przydatnego.

Dostosuj:
Zakończyliśmy cykl zajęć terapeutycznych pt. "Aktywny senior", które prowadziły dwie wolontariuszki Kasia i Ewa. Raz w tygodniu organizowały zajęcia ruchowe lub plastyczne z udziałem Mieszkańców placówki. Były to bardzo kreatywne zajęcia, pełne radości i uśmiechu. Dziękujemy serdecznie za ten wolontariat .

Dostosuj:

Zakończenie projektu pt. "Muzyczna opowieść" z Diecezjalnym Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu. Młode wolontariuszki przeprowadziły cykl warsztatów wokalych,które zakończonył się uroczystym koncertem z udziałem naszych Mieszkańców i uczniów DLO. Dziękujemy serdecznie za współpracę międzypokoleniową, która wniosła radość zarówno w życie Naszych seniorów jak i młodzieży.

Dostosuj:

Kolejne warsztaty w naszym domu, tym razem tworzyliśmy wiosenne ozdoby. Podczas zajęć odwiedziła nas p. Ewa Lewandowska, Członek Zarządu Powiatu Raciborskiego. Tworzono  kwiaty z krepiny, serca ozdabiane metodą decupace, ramki z kwiatów.

Dostosuj:

Warsztaty tworzenia Palm Wielkanocnych zostały zorganizowane z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

Dom Pomocy Społecznej „Złota Jesień”

ul. Grzonki 1, 47-400 Racibórz
centrala: 32 415 31 36, 32 415 86 89

sekretariat: tel/ fax: 32 415 20 01
e-mail: sekretariat@zlota-jesien-dps.pl

Kierownictwo

Dyrektor DPS ” Złota Jesień”
mgr Małgorzata Krawczyńska
tel. 32 415 20 01

Strony obsługiwane są przez sekretariat w dni robocze w godzinach od 7.00 – 15.00.